فروشگاه اینترنتی کوک همراه

سامسونگ از تولید Galaxy S25 با پردازنده Exynos 2500 منصرف نشده است!

06/24/2024
سیاوش نخستین
سامسونگ از تولید Galaxy S25 با پردازنده Exynos 2500 منصرف نشده است

سامسونگ الکترونیکس با تراشه Exynos 2500 خود برای سری Galaxy S25 با مشکلات بزرگی مواجه است. گزارش جدیدی از ZDNet Korea حاکی از آن است که علیرغم این مشکلات، این شرکت سخت در تلاش برای بهبود تولید تا قبل از پایان سال جاری است.

سامسونگ کاملا متعهد به توسعه چیپست خود برای سری گلکسی S25 تحت پروژه ای به نام "Solomon" است. این پروژه یک سرمایه گذاری بزرگ برای سامسونگ است. بر اساس گزارش ها، بازدهی پردازنده های نسل بعدی Exynos 2500 در ماه های اخیر پایین بوده است. کنار گذاشتن Exynos 2500 منابع زیادی را هدر می دهد و به موقعیت سامسونگ در بازار لطمه می زند.

این مجله با استناد به منابع صنعتی اعلام کرد که بازدهی Exynos 2500 در سه ماهه دوم سال 2024 در مقایسه با درصدهای تک رقمی در سه ماهه قبل، کمتر از 20 درصد باقی مانده است. بر اساس این گزارش، سامسونگ باید قبل از شروع تولید انبوه تراشه‌های Exynos 2500، بازدهی خود را تا 60 درصد تا سپتامبر یا اکتبر افزایش دهد. کوالکام قصد دارد Snapdragon 8 Gen 4 را در اواخر اکتبر عرضه کند و فشار بیشتری بر سامسونگ برای دستیابی به اهدافش وارد کند. اگر سامسونگ نتواند بازدهی را بهبود بخشد، ممکن است مجبور شود Exynos 2500 را لغو کند و برای گلکسی S25 فقط به Qualcomm تکیه کند.

در اوایل ماه جاری، مینگ چی کو، تحلیلگر بازار در TF International Securities، پیش بینی کرد که سامسونگ به دلیل عملکرد پایین Exynos 2500، تمام گوشی های هوشمند سری گلکسی S25 خود را به چیپست اسنپدراگون مجهز خواهد کرد. مصرف کنندگان ممکن است این را چیز بدی نبینند زیرا پردازنده‌های اسنپدراگون کوالکام معمولاً بهتر از تراشه‌های اگزینوس سامسونگ عمل می‌کنند. تغییر به Qualcomm می تواند عملکرد و قابلیت اطمینان گلکسی S25 را بهبود بخشد، که ممکن است هر گونه افزایش قیمت را توجیه کند.

منبع: udaipurkiran

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر