فروشگاه اینترنتی کوک همراه

One UI 6.1.1 و ارائه ویژگی هوش مصنوعی ویدئویی

04/27/2024
آرش شاه حسینی
One UI 6.1.1 و ارائه ویژگی هوش مصنوعی ویدئویی

مجموعه Galaxy AI که در سری Galaxy S24 با رابط کاربری One UI 6.1 عرضه شد، به نظر می رسد موفقیت زیادی کسب کرده یا حداقل توجه زیادی را به خود جلب کرده است. طبق اطلاعات فاش شده، سامسونگ ممکن است در اواخر سال جاری برای معرفی یکی دیگر از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی آماده شود. گوگل و سامسونگ در حال همکاری برای توسعه ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید برای اندروید هستند.

مجموعه Galaxy AI موجود در حال حاضر از یک ویژگی Instant Slow-mo استفاده می‌کند، که به کاربران دستگاه Galaxy اجازه می‌دهد ویدیوها را با نرخ فریم پایین‌تر از طریق برنامه گالری پخش کنند.

این غول فناوری ویژگی‌های ویرایش عکس با هوش مصنوعی را به سری Galaxy S24 اضافه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد اندازه، حذف یا تغییر موقعیت اشیاء درون تصویر را تغییر دهند. با این حال، هنوز چنین ویژگی هایی برای ویرایش ویدیو وجود ندارد. 

طبق اطلاعات، سامسونگ در حال کار بر روی ویژگی جدید هوش مصنوعی است که قصد دارد با به روز رسانی One UI 6.1.1 عرضه کند. یکی از اصلی‌ترین نوآوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی که سامسونگ از طریق به‌روزرسانی One UI 6.1.1 منتشر خواهد کرد، هوش مصنوعی ویدئویی است. هوش مصنوعی ویدئویی می‌تواند به ابزارهای ویرایشی مبتنی بر هوش مصنوعی اشاره کند که می‌توانند همان ویرایش‌هایی را که ویرایشگر عکس انجام می‌دهند برای ویدئوها انجام دهند. اما نحوه اجرای دقیق ویژگی های هوش مصنوعی ویدئویی هنوز مشخص نیست.

برای پیاده‌سازی هوش مصنوعی ویدئویی در دستگاه‌های Galaxy از طریق One UI 6.1.1 چیزی شبیه OpenAI Sora خواهد بود. OpenAI Sora مدل دوم یک مدل هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است که می تواند طبق درخواست کاربر ویدئو تولید کند. این شبیه به عکس های Generative است، با این تفاوت که بر روی ایجاد ویدیو متمرکز است.

انتظار می‌رود One UI 6.1.1 روی Galaxy Z Fold 6 و Galaxy Z Flip 6 اجرا شود. این دو گوشی تاشو باید در اوایل جولای در Unpacked رونمایی شوند.

در حال حاضر، کاربران سامسونگ با گوشی‌های هوشمند پشتیبانی‌شده از Galaxy AI می‌توانند از ویژگی‌هایی مانند Circle to Search و Chat Assist و برای بهبود پیام‌های تایپ‌شده از، Note Assist در برنامه Notes که می‌تواند متن را خلاصه، ترجمه و قالب‌بندی کند و غیره استفاده کنند.

منابع:
https://www.sammobile.com/news 
https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر