فروشگاه اینترنتی کوک همراه

متا برچسب هوش مصنوعی را برای شفافیت بیشتر به "اطلاعات هوش مصنوعی" به روز می کند

07/02/2024
سیاوش نخستین
متا برچسب هوش مصنوعی را برای شفافیت بیشتر به "اطلاعات هوش مصنوعی" به روز می کند

متا به‌روزرسانی‌هایی را برای برچسب‌گذاری هوش مصنوعی خود اعلام کرد و سیاست‌های رسانه‌ای را در فیسبوک، اینستاگرام و Threads اصلاح کرد و نگرانی‌های مربوط به دقت و شفافیت را تا حد امکان برطرف کرد.

به‌روزرسانی به برچسب «اطلاعات هوش مصنوعی»

متا در حال انتقال از برچسب "ساخته شده با هوش مصنوعی" به "اطلاعات هوش مصنوعی" در پلتفرم های خود است. هدف این تغییر ارائه اطلاعات واضح تر در مورد مشارکت هوش مصنوعی در تولید محتوا است.

این برچسب اکنون وقتی کاربران روی آن کلیک می‌کنند، زمینه بیشتری را ارائه می‌دهد و روشن می‌کند که حتی ویرایش‌های جزئی با کمک هوش مصنوعی، مانند استفاده از ابزارهای روتوش، ممکن است برچسب را تحریک کند.

با وجود تغییر برچسب، متا همچنان از استانداردهای ابرداده فنی مانند C2PA و IPTC برای تشخیص استفاده از هوش مصنوعی در عکس‌ها استفاده می‌کند. این بدان معنی است که ابزارهایی مانند Adobe's Generative AI Fill که برای حذف اشیا استفاده می شود، ممکن است همچنان برچسب "AI Info" را ایجاد کنند.

به گفته متا، هدف کمک به کاربران برای درک این موضوع است که هوش مصنوعی ممکن است استفاده شده باشد، اما نه لزوما برای ایجاد کل تصویر!

مدیریت رسانه های دستکاری شده

متا همچنین رویکرد خود را به رسانه های دستکاری شده در فیس بوک، اینستاگرام و Threads به روز می کند.

آنها اکنون برچسب‌های «اطلاعات هوش مصنوعی» را روی طیف وسیع‌تری از محتوای تولید شده با هوش مصنوعی، از جمله ویدیوها، صداها و تصاویر اعمال می‌کنند تا شفافیت و زمینه را بدون محدود کردن بیش از حد آزادی بیان افزایش دهند.

متا برچسب های برجسته تری را برای محتوایی که خطر بالایی برای فریب مردم دارد، اعمال می کند و ان را در سیستم عامل های خود نگه می دارد، مگر اینکه استانداردهای جامعه را نقض کند، مانند کسانی که علیه دخالت رای دهندگان یا خشونت هستند.

از ماه جولای، متا حذف محتوا را صرفاً بر اساس خط‌مشی رسانه‌ای دستکاری شده خود متوقف می‌کند تا کاربران را با فرآیند برچسب‌گذاری جدید آشنا کند.

علاوه بر این، متا قصد دارد با شرکای صنعتی برای ایجاد استانداردهای مشترک برای شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی همکاری کند.

منبع: fonearena

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر