فروشگاه اینترنتی کوک همراه

iPhone 16 Pro و ​​iPhone 16 Pro Max برای رفع مشکلات گرمایشی به گرافن مجهز خواهند شد

02/06/2024
آرش شاه حسینی
iPhone 16 Pro و ​​iPhone 16 Pro Max برای رفع مشکلات گرمایشی به گرافن مجهز خواهند شد

طبق یک گزارش، iPhone 16 Pro و ​​iPhone 16 Pro Max می توانند به موادی مجهز شوند که می تواند به کاهش مشکلات گرمای بیش از حدی که بر نسخه های قبلی آنها تأثیر گذاشته کمک کند. شایعه شده اپل برای مدل‌های iPhone 16 Pro ممکن است به ورق گرافن برای بهبود گرمایش مجهز شوند. این شرکت مدل‌های پرچم‌دار فعلی خود را به قاب تیتانیومی مجهز کرد که رسانایی حرارتی کمتری نسبت به فولاد ضد زنگ دارد، که منجر به مشکلات گرمایشی شد و تا حدی با به‌روزرسانی iOS 17 کاهش یافت.

طبق گزارش PhoneArena، اپل در حال بررسی استفاده از گرافن در iPhone 16 Pro و ​​iPhone 16 Pro Max به جای پدهای گرافیتی موجود است تا به دفع گرما از پردازنده تلفن کمک کند. بر اساس این گزارش، این ماده به انتقال گرمای تولید شده توسط تراشه به کاهش دمای گوشی کمک می کند.

این اولین باری نیست که اپل به این موضوع اشاره می‌کند که گوشی‌های هوشمند خود را به این ماده مجهز کند. در ماه نوامبر، اعلام شد که اپل در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز جانشین‌های ​​iPhone 15 Pro و ​​​​iPhone 15 Pro Max به این ماده است. سیستم حرارتی گرافن این شرکت که شایعه شده است از یک براکت فلزی استفاده می کند و باتری گوشی را در خود جای می دهد، استفاده می کن د.

هفته‌ها قبل از مطرح شدن این ادعا در پلتفرم میکروبلاگینگ، اپل به‌روزرسانی iOS 17.0.3 را با رفع مشکلات داغ شدن بیش از حد مدل‌های ​​iPhone 15 Pro ارائه کرد. در آن زمان، این شرکت اعتراف کرد که آخرین تلفن‌هایش تحت تأثیر مشکلات گرمایشی قرار گرفته‌اند، در حالی که اظهار داشت که این موارد در واقع به مسائل بهینه‌سازی اپلیکیشن و باگ‌های نرم‌افزار مربوط می‌شوند. 

انتظار می رود ​​​​iPhone 16 Pro و ​​​​​​iPhone 16 Pro Max تا سه ماهه سوم سال 2024 وارد بازار شوند. این شرکت می‌تواند از گرافن در گوشی‌های آینده‌اش استفاده کند یا آن را به یک محفظه خنک‌کننده بخار که در گوشی‌های هوشمند اندرویدی رده بالا یافت می‌شود مجهز کند. می‌توان انتظار داشت که در ماه‌های آینده جزئیات بیشتری در مورد گوشی‌های هوشمند ​​​​iPhone 16 بشنویم.

منبع: https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر