فروشگاه اینترنتی کوک همراه

iPhone 16: جزیره دوربین عقب عمودی، دو دکمه جدید و موارد دیگر

03/13/2024
آرش شاه حسینی
iPhone 16: جزیره دوربین عقب عمودی، دو دکمه جدید  و موارد دیگر

انتظار می رود که سری iPhone 16 با دکمه های اضافی و تغییر دوربین عرضه شود. اعتقاد بر این است که اپل یک دکمه Capture را در مجموعه برای فیلمبرداری ایجاد می کند. طرح iPhone 16 اخیراً در فضای مجازی منتشر شده است که عناصر طراحی مدل وانیلی را برجسته می کند. رندرها به جای طرح مورب فعلی، یک چیدمان دوربین باریک عمودی را در iPhone 16 نشان می دهد. یک دکمه Action و یک دکمه ضبط در شماتیک های ادعا شده، نشان داده شده است.

Tipster Majin Bu رندرهای ادعایی iPhone 16 را  پست کرد. رندرهای فاش شده حاکی از یک دوربین باریکتر الهام گرفته از آیفون X عمودی که دارای سنسورهای دوربین دوگانه است. فلاش در خارج از آن جا گرفته است. مدل های وانیلی iPhone 15 دارای آرایش دوربین مورب هستند.

به نظر می‌رسد یک دکمه Action جایگزین سوئیچ Mute در iPhone 16 شده است. دکمه Action که سال گذشته در مدل‌های iPhone 15 Pro معرفی شد، می‌تواند برای انجام کارهایی مانند روشن کردن چراغ قوه، باز کردن دوربین یا جفت شدن با برنامه Shortcuts استفاده شود.

در سمت چپ iPhone 16، دکمه Capture شایعه شده در زیر دکمه پاور قرار گرفته است. این دکمه می تواند برای فیلمبرداری استفاده شود. این دکمه می تواند به کاربران اجازه دهد فوکوس و بزرگنمایی را تنظیم کنند. انتظار می‌رود اپل با چیدمان دوربین جدید، ضبط ویدیوی فضایی را به مدل‌های پایه اضافه کند. در حال حاضر تنها مدل های iPhone 15 Pro می توانند فیلم های فضایی ضبط کنند.

سری iPhone 16 احتمالاً در نیمه دوم سال 2024 عرضه می شود. خط تولید آتی شامل پنج مدل iPhone 16 SE، iPhone 16 Plus SE، iPhone 16، iPhone 16 Pro و iPhone 16 Pro Max می شود. iPhone 16 و iPhone 16 Plus وانیلی از تراشه A18 Bionic مبتنی بر فرآیند 3 نانومتری TSMC استفاده می کنند. گفته می شود iOS 18 با این مدل های آیفون عرضه می شود.

منبع: https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر