فروشگاه اینترنتی کوک همراه

Honor جزئیات باتری سیلیکونی-کربنی نسل دوم خود را با تراشه مستقل ارائه می دهد

02/07/2024
آرش شاه حسینی
Honor جزئیات باتری سیلیکونی-کربنی نسل دوم خود را با تراشه مستقل ارائه می دهد

Honor Magic6 Pro به تازگی معرفی شده با باتری سیلیکونی-کربنی نسل دوم عرضه می شود، که عملکرد بهتری را در شرایط مختلف و همچنین افزایش تراکم انرژی را تضمین می کند. این باتری، اولین باتری در دنیای تلفن های هوشمند است که دارای یک تراشه مستقل به نام Power Enhanced Chip Honor E1 است.

فناوری جدید باتری از سیلیکون به جای گرافیت برای الکترود منفی استفاده می کند. سیلیکون به خودی خود چندین مزیت کلیدی نسبت به گرافیت دارد که قابل توجه ترین آنها چگالی آن است. آند سیلیکون 10 برابر گرافیت، توان ارائه می دهد اما حجم آن تا 300٪ افزایش می یابد و چرخه عمر کوتاه تری دارد. به همین دلیل است که Honor از یک آند سیلیکون-کربنی برای جبران معایب سیلیکون استفاده می کند.

Honor می‌گوید که فناوری هدایت لیزری Microtunneling هنگام استفاده برای آند مبتنی بر سیلیکون تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. سطح تماس بین الکترولیت و آند مبتنی بر سیلیکون را افزایش می دهد و ظرفیت قابل استفاده در محدوده ولتاژ پایین را باز می کند. در نتیجه به افزایش ظرفیت باتری کمک می کند و می توانید از شارژ موجود بیشتر استفاده کنید.

نسل دوم باتری سیلیکونی کربنی نیز از پیشرفت هایی در زمینه شارژ برخوردار است. برای اطمینان از عملکرد بهینه، Honor از یک تراشه مستقل برای مدیریت باتری اضافه کرده است.

خود تراشه به طور مداوم جریان را بسته به محیط و بارهای مربوطه تنظیم می کند. به گفته Honor، باتری را ایمن‌تر می‌کند و آن را قادر می‌سازد در محیط‌های آب و هوایی شدید، به ویژه در هوای سرد، عملکرد بهتری داشته باشد و درصد دقیق‌تری از باتری باقی‌مانده را نشان می‌دهد. به Magic6 Pro جدید اجازه می‌دهد به جای 66 وات، با 80 وات شارژ شود.

Honor ادعا می کند که Magic6 Pro از هر گوشی هوشمندی در دمای 20- درجه سانتی گراد بهتر عمل می کند. جالب اینجاست که تسلا از سال 2016 روی چنین فناوری باتری کار کرده است و قبلاً آن را روی برخی از خودروهای خود پیاده سازی کرده است.

منبع:https://www.gsmarena.com

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر