فروشگاه اینترنتی کوک همراه

Galaxy S23 FE و هوش مصنوعی

03/12/2024
آرش شاه حسینی
Galaxy S23 FE و هوش مصنوعی

اگر همیشه فکر می‌کردید نزدیک‌ترین رقیب Galaxy S23 FE ،Galaxy S22 است و اگر تا به حال در انتخاب گوشی Fan Edition به جای Galaxy S22 یا +Galaxy S22 شک داشتید، خیالتان راحت باشد که تصمیم درستی گرفته‌اید.

سامسونگ اعلام کرده است که One UI 6.1 با Galaxy AI را از طریق به روز رسانی سیستم عامل به دستگاه های نسل آخر می آورد، کاملاً واضح است که تلفن های قدیمی مانند Galaxy S22 از هوش مصنوعی بهره نخواهند برد.

چیزی که جالب است این است که در بیشتر بازارها، Galaxy S23 FE و Galaxy S22 از تراشه Exynos 2200 استفاده می کنند. با این وجود، Galaxy S23 FE ویژگی های Galaxy AI را دریافت می کند، در حالی که سری Galaxy S22 از این ویژگی برخوردار نخواهد بود. سامسونگ باید برای بهینه‌سازی هوش مصنوعی گلکسی، برای هر دستگاه، تلاش زیادی می کند، شرکت باید زمان و منابع خود را عاقلانه مدیریت کند.

علاوه بر این، سامسونگ هنوز در حال آزمایش است و نمی‌خواهد بیش از آن چیزی که بتواند با این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی پیش برود. بنابراین، سامسونگ تصمیم گرفت تلاش‌های خود را محدود به آوردن Galaxy AI به انتخاب گوشی‌های گلکسی نسل آخر (2023) کند.

Galaxy S23 FE موفق شده است که قابلیت های Galaxy AI را دریافت کند، اما سایر کاربران Exynos 2200، از جمله سری Galaxy S22 دریافت نمی کنند. بنابراین، تراشه Exynos 2200 و قابلیت های NPU آن هیچ ارتباطی با در دسترس بودن Galaxy AI ندارد. همه چیز به مدیریت منابع مربوط می شود و سامسونگ قدمی دقیق در حوزه هوش مصنوعی برداشته است.

صرف نظر از دلایلی که سامسونگ به این شیوه به‌روزرسانی‌های Galaxy AI را انجام می دهد، Galaxy S23 FE دلیل دیگری برای ادعای اینکه گوشی بهتری نسبت به Galaxy S22 است، خواهد داشت، حتی اگر پلتفرم یکسانی داشته باشند.

Galaxy AI یک ریسک بزرگ برای سامسونگ است و هر چه زمان بیشتر بگذرد، Galaxy S22 بیشتر از Galaxy S23 FE احساس منسوخ شدن می کند زیرا در آینده از هوش مصنوعی محروم است.

منبع: https://www.sammobile.com

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر