فروشگاه اینترنتی کوک همراه

اندروید 15 می‌تواند تثبیت‌کننده ویدیوی بهتری را برای همه برنامه‌های دوربین به ارمغان بیاورد.

05/12/2024
سیاوش نخستین
اندروید 15 می‌تواند تثبیت‌کننده ویدیوی بهتری را برای همه برنامه‌های دوربین به ارمغان بیاورد.

برنامه های شخص ثالث و رسانه های اجتماعی می توانند قابلیت های ویدیویی بهتری در اندروید 15 داشته باشند.

احتمالا اندروید 15 طوری تنظیم شده که برنامه‌های دوربین شخص ثالث را بهتر کند، به این معنی که کیفیت ویدیوهای شما لزوماً به دلیل اینکه در چیزی غیر از برنامه اصلی دوربین ضبط کرده‌اید، پایین نمی‌آید. همه اینها به لطف یک API جدید به نام Eyes Free videography است.

به گفته میشال رحمان در Android Authority،ا Eyes Free videography به عنوان بخشی از API افزونه Camera2 Android به سایر APIها خواهد پیوست. به این معنی که برنامه‌های دوربینی که از Camera2 API استفاده می‌کنند، ویدیوی پایدارتری تولید می‌کنند - احتمالاً همتراز با برنامه دوربین اصلی.

در حال حاضر Camera2 دارای پنج افزونه مجزا است که هر کدام به برنامه های دوربین دسترسی به ویژگی های دیگر را ارائه می دهند. اینها خودکار، بوکه، روتوش چهره، HDR و شب نامیده می شوند.

بهترین گوشی‌های اندرویدی همگی سخت‌افزار تثبیت‌کننده ویدیوی نوری را ارائه می‌کنند، اما همچنان بر روی یک سری الگوریتم‌های پیچیده متکی می باشند. بدون دسترسی به آن الگوریتم‌ها و پشتیبانی نرم‌افزار مناسب، پایدارکننده نوری (OIS) گوشی همراه شما به خوبی عمل نخواهد کرد.

برنامه دوربین اصلی به آن قطعات حیاتی دسترسی دارد، اما شرکتهای ثالث به هر افزونه دوربینی که برای آنها در دسترس است متکی هستند. اساساً این به شرکتی بستگی دارد که تلفن را ساخته است تا به هر API دسترسی داشته باشد. بنابراین، به طور فرضی، در حالی که شرکتی مانند Google ممکن است Eyes Free videography را به برنامه‌های شخص ثالث ارائه دهد، شرکت‌هایی مانند سامسونگ یا OnePlus متولی این تصمیم نیستند.

با این حال، رحمان همچنین متوجه شد که یک گزینه تنظیمات جدید به نام «Allow camera extensions software» وجود دارد که به نظر می‌رسد همه پسوندهای پردازش تصویر در سطح نرم‌افزار را فعال می‌کند. بنابراین ممکن است گوگل راه‌حلی را ارائه کرده باشد که توسعه‌دهندگان شخص ثالث می‌توانند از آن بهره ببرند.

تغییر به یک برنامه دوربین شخص ثالث در اندروید مزایای زیادی دارد. بسیاری از آنها در مقایسه با برنامه اصلی که سازنده در به کار می‌برد، کنترل بسیار بهتری به شما می‌دهند. به طور مشابه، برنامه های رسانه های اجتماعی اغلب دارای قابلیت های دوربین خود هستند و استفاده از دوربین داخلی می تواند تجربه متفاوتی را در مقایسه با ارسال فایل های ایجاد شده در برنامه دوربین اصلی به شما بدهد.

بنابراین با دادن دسترسی بالقوه نرم افزار شخص ثالث به همه ابزارها و مزایای مشابه برنامه دوربین اصلی، گوگل می تواند تجربه بهتری را برای همه کاربران اندروید تضمین کند. 

منبع:
https://www.androidauthority.com/android-15-eyes-free-videography-3441137

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر