فروشگاه اینترنتی کوک همراه

ویژگی اندروید 15 برای جلوگیری از انتشار جزئیات کاربران در هنگام اشتراک گذاری صفحه

04/24/2024
آرش شاه حسینی
ویژگی اندروید 15 برای جلوگیری از انتشار جزئیات کاربران در هنگام اشتراک گذاری صفحه

بر اساس یک گزارش، اندروید 15 می تواند با یک ویژگی جدید و قدرتمند برای حفظ حریم خصوصی ارائه شود که می تواند به جلوگیری از افشای اطلاعات شخصی کاربران در هنگام اشتراک گذاری صفحه نمایش خود کمک کند. نسخه بعدی سیستم عامل گوشی های هوشمند گوگل که انتظار می رود در نیمه دوم سال 2024 وارد بازار شود ممکن است قسمت های خاصی از صفحه نمایش مانند فیلدهای رمز عبور یا اعلان های حساس را از نمایش در هنگام اشتراک گذاری صفحه پنهان کند. گوگل همچنین ممکن است به کاربران اجازه دهد تا این محافظت ها را در تلفن هوشمند اندرویدی خود غیرفعال کنند.

طبق گزارش پلیس Android، آخرین نسخه اندروید 15 نسخه بتا 1.1 در منوی گزینه های توسعه دهنده، عنوان Disable screen share protects است و توضیح می‌دهد که وقتی کاربر در آینده صفحه نمایش خود را به اشتراک می‌گذارد، این تنظیم، محافظت‌های سیستم را برای محتوای حساس برنامه غیرفعال می‌کند. متأسفانه، این ویژگی هنوز توسط گوگل در آخرین نسخه بتا اندروید 15 فعال نشده است.

این نشریه همچنین یک API جدید را در آخرین نسخه بتای اندروید 15 مشاهده کرد که به برنامه‌هایی با نمای مجازی سفارشی، WebView و Jetpack Compose اجازه می‌دهد تا به یک ویژگی حساس محافظت از محتوای دسترسی پیدا کنند. ظاهراً این ویژگی می تواند به سیستم عامل اجازه دهد تا فیلدهای خاصی را که اطلاعات حساسی مانند رمز عبور یا آدرس ایمیل را نشان می دهند مسدود کند. اندروید 15 می تواند این ویژگی امنیتی را از ویندوز به گوشی شما بیاورد.

در حال حاضر مشخص نیست که تلفن‌های دارای اندروید 15 چگونه تعیین می‌کنند که چه قسمت‌هایی از صفحه نمایش در طول جلسه اشتراک‌گذاری صفحه پنهان شود. با این حال، این ویژگی همچنین می تواند از کاربران در برابر کلاهبردارانی که کاربران را متقاعد می کنند تا صفحه نمایش خود را برای دسترسی به رمزهای عبور، رمزهای عبور یک بار مصرف (OTP) یا کدهای احراز هویت دو مرحله ای به اشتراک بگذارند، محافظت کند.

منبع: https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر