فروشگاه اینترنتی کوک همراه

مدل‌های iPhone 16 Pro با چیپست A18 Pro عملکرد هوش مصنوعی را در دستگاه ارائه می‌کنند

04/02/2024
آرش شاه حسینی
مدل‌های iPhone 16 Pro با چیپست A18 Pro عملکرد هوش مصنوعی را در دستگاه ارائه می‌کنند

سری iPhone 15 تنها حدود هفت ماه پیش عرضه شد، اما سری iPhone 16 در حال حاضر جزو مورد انتظارترین گوشی های سال 2024 است. گفته می شود این مجموعه شامل چهار مدل می شود: 

iPhone 16، iPhone 16 Plus، iPhone 16 pro, iPhone 16 Pro Max 

گزارش های اولیه حاکی از آن است که Apple در حال آماده سازی پردازنده A18 Pro برای سری آیفون های آینده با تمرکز کلیدی بر قابلیت های هوش مصنوعی (AI) است. اپل از تراشه قدیمی‌تر A16 در مدل‌های iPhone 15 و iPhone 15 Plus و یک تراشه کاملا جدید A17 Pro در مدل‌های Pro استفاده کرده است.

همانطور که توسط 9to5Mac گزارش شده است، جف پو از Haitong International Tech Research جزئیاتی را در مورد پردازنده A18 Pro را فاش کرد. به گفته این تحلیلگر، اپل در حال برنامه ریزی تغییراتی در تراشه A18 Pro برای هوش مصنوعی روی دستگاه است.

A18 Pro اپل، نسخه 6-GPU، دارای یک فضای بزرگتر (در مقایسه با A17 Pro) خواهد بود. سطح بزرگتر تراشه می تواند ترانزیستورها و قطعات تخصصی بیشتری را در خود جای دهد. این می‌تواند زمینه را برای قابلیت‌های بیشتر هوش مصنوعی روی دستگاه در سری iPhone 16 pro فراهم کند. گفته می شود که افزایش سطح قالب در یک تراشه خطر نقص طراحی را افزایش می دهد. همچنین می تواند بر بهره وری انرژی و اتلاف گرما تأثیر بگذارد.

طبق گزارش‌ها پیش‌بینی می‌شود که اپل در سال جاری رویکردی تقسیم‌شده به ویژگی‌های هوش مصنوعی خود داشته باشد. می‌تواند برای برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی به زیرساخت‌های ابری با مشارکت Google تکیه کند در حالی که سایر ویژگی‌ها را به طور کامل روی دستگاه اجرا می‌کند.

انتظار می‌رود خط تولید iPhone 16 در نیمه دوم سال جاری با تغییرات و ارتقای عمده عرضه شود. انتظار می رود iPhone 16 وiPhone 16 Plus استاندارد دارای تراشه A18 باشند در حالی که آیفون 16 پرو و ​​پرو مکس می توانند تراشه A18 پرو را دریافت کنند. 

منبع: https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر