فروشگاه اینترنتی کوک همراه

فناوری جدید سامسونگ ممکن است به کاهش فروش آیفون در سال 2024 منجر شود

02/06/2024
آرش شاه حسینی
فناوری جدید سامسونگ ممکن است به کاهش فروش آیفون در سال 2024 منجر شود

در سال جاری، اپل ممکن است فشار ناشی از افزایش فناوری های هوش مصنوعی در دستگاه های تلفن همراه و افزایش محبوبیت تلفن های تاشو را احساس کند. طبق گزارش‌ها، این شرکت به دلیل کاهش پیش‌بینی شده تقاضا، قطعات کلیدی آیفون را برای سال 2024 کاهش داده است.

بر اساس این اطلاعات، در هفته های اخیر فروش هفتگی آیفون در چین بین 30 تا 40 درصد کاهش یافته است، تحلیلگران پیش بینی می کنند که فروش آیفون در سال 2024 تقریباً 15 درصد کاهش خواهد یافت.

مینگ چی کو معتقد است عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در کاهش عرضه آیفون در سراسر جهان در سال 2024 نقش داشته باشد. یکی این است که به نظر می رسد هواوی در چین جذابیت بیشتری پیدا کرده است. علاوه بر این، اپل ممکن است پیامدهای فشار سامسونگ برای فناوری های جدید تلفن همراه را احساس کند.

سامسونگ ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای سری Galaxy S24 معرفی کرده است و اپل هنوز پاسخی به این تحولات ندارد. سری iPhone 16 که قرار است اواخر امسال عرضه شود، از فناوری های هوش مصنوعی مشابه استفاده می کند. اما تا آن زمان، گوشی‌های هوشمند اپل ممکن است در مقابل Galaxy S24 شکست بخورند، که به ابزارهای هوشمندانه هوش مصنوعی مجهز است. به نظر می رسد اپل انتظارات خود را برای عرضه iPhone 15 کاهش داده است، سامسونگ انتظار دارد سری Galaxy S24 فروش بهتری نسبت به نسل قبلی خود داشته باشد.

تا کنون، Galaxy S24 رکوردهای جدیدی را در بازارهای مختلف ثبت کرده است و این شرکت قصد دارد امسال 5 تا 10 درصد بیشتر از پرچمداران Galaxy S را در مقایسه با سال 2023 عرضه کند. گوشی های پرچمدار، باید از ابزار هوشمند هوش مصنوعی سامسونگ استفاده کنند.

مینگ چی کو می گوید که کاربران تلفن های همراه به فناوری صفحه نمایش تاشو، علاقه مند شده اند که در این بخش نیز سامسونگ، پیشتاز است. اما، اپل هیچ نشانه ای از تمایل به عرضه گوشی های تاشو به این زودی نشان نمی دهد.

منبع: https://www.sammobile.com/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر