فروشگاه اینترنتی کوک همراه

برنامه Nothing Chats در میان نگرانی‌های گسترده درباره حریم خصوصی از فروشگاه Google Play خارج شد

11/20/2023
آرش شاه حسینی
برنامه Nothing Chats در میان نگرانی‌های گسترده درباره حریم خصوصی از فروشگاه Google Play خارج شد

Nothing، هفته گذشته پلتفرم پیام رسانی Nothing Chats را راه اندازی کرد تا موانع پیام رسانی بین دستگاه های اندروید و iOS را با همکاری Sunbird از بین ببرد. برنامه پیام‌رسانی که به کاربران امکان ارسال و دریافت متن از طریق iMessage را می‌دهد. همچنین از ارسال پیامک از طریق پروتکل RCS به سایر تلفن های اندرویدی، همراه با پیامک و MMS پشتیبانی می کند. با این حال، از زمان اعلام آن، بسیاری از کاربران نگرانی های خود را در مورد مسائل امنیتی و حریم خصوصی این سرویس ابراز کرده اند. استارت‌ آپ بریتانیایی به رهبری Carl Pei به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، نسخه بتا پیام‌رسان جدید خود از Google Play خارج کرده است. او همچنین افزود: ما نسخه بتای Nothing Chats را از Store Play حذف کرده‌ایم و راه‌اندازی آن را تا اطلاع ثانوی به تاخیر می‌اندازیم تا با Sunbird برای رفع چندین باگ همکاری کنیم.

این حذف پس از آن صورت گرفت که کاربران به طور گسترده از سیستم انتقال اعتبار Apple ID از طریق HTTP به جای HTTPS ایمن تر، انتقاد کردند. کاربران برای استفاده از سرویس‌های iMessage باید با Apple ID خود از طریق برنامه Nothing Chats وارد شوند. کیشان باگاریا، موسس Texts.com این برنامه را "بسیار ناامن" خواند و ادعا کرد که پیام‌های ارسال شده با سیستم Sunbird رمزگذاری شده نیستند و این برنامه به یک Backend مبتنی بر BlueBubbles متکی است. او همچنین افزود: تیم ما نگاهی گذرا به فناوری چت انداخت و متوجه شد که بسیار ناامن است. حتی از HTTPS استفاده نمی‌کند و پیام ها از طریق متن ساده ارسال می‌شوند.

علاوه بر این، Dylan Roussel اشاره کرد که Sunbird به هر پیام ارسال و دریافت شده از طریق برنامه روی دستگاه شما دسترسی دارد. در همین حال، یکی دیگر از کاربران یافته‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد برنامه Nothing Chats همه پیام‌ها و پیوست‌های رسانه‌ای را به Sentry ارسال می‌کند. علاوه بر این، همه داده ها از طریق Firebase ارسال و ذخیره می شوند و کاملاً رمزگذاری نشده است.

برنامه Nothing Chats برای ارائه پشتیبانی iMessage به اندروید ساخته شده است. این امکان مکالمات را از تلفن اندرویدی با کاربران iMessage فراهم می کند و همچنین از RCS بین دستگاه های سازگار پشتیبانی می کند.

منبع: https://www.gadgets360.com/mobiles/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر