فروشگاه اینترنتی کوک همراه

برخی از ویژگی‌های iOS 16 فقط برای آیفون XS یا جدیدتر دردسترس است

09/14/2022
نیلوفر صفائی شیرازی

iOS 16 با امکانات جذاب و قابلیت‌های شخصی‌سازی معرفی شد؛ اما ظاهراً برای استفاده از برخی امکانات از این نسخه، حتماً باید از آیفون XS یا مدل‌های جدیدتر استفاده کنید و این ویژگی‌ها در مدل‌های قدیمی‌تر دردسترس نخواهد بود.
iOS 16 از آیفون ۸ و آیفون X و مدل‌های جدیدتر پشتیبانی می‌کند. بااین‌حال، همه‌ی عملکردهای این به‌روزرسانی برای آیفون‌های قدیمی دردسترس نیست. با درنظر‌گرفتن این موضوع، در این مطلب همه‌ی ویژگی‌هایی را مرور خواهیم کرد که برای استفاده از آن‌ها حداقل به آیفون XR و آیفون XS نیاز است.
برخی از قابلیت‌های iOS 16 فقط روی آیفون‌های مجهز به تراشه‌ی A12 Bionic یا جدیدتر ارائه خواهد شد؛ ازجمله آیفون XR، آیفون XS، آیفون ۱۱، آیفون SE نسل دوم، آیفون ۱۱ پرو، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو، آیفون SE نسل سوم. در‌ادامه، تعدادی از قابلیت‌های یادشده ازاین‌قرارند:
متن زنده در ویدئوها: اکنون متن در ویدئوها، کاملاً تعاملی است؛ بنابراین، می‌توانید از عملکردهایی مثل کپی‌وپیست و جست‌وجو و ترجمه استفاده کنید. این ویژگی در سافاری، Quick Look ،Photos و سایر برنامه‌ها کار می‌کند.
واکنش‌های سریع در متن زنده: داده‌های شناسایی‌شده در عکس‌ها و ویدئوها با یک ضربه اجرا می‌شوند. شما می‌توانید پروازها یا محموله‌ها را ردیابی و ارزها را تبدیل و زبان‌های خارجی را ترجمه کنید.
زبان‌های جدید برای متن زنده: با iOS 16، متن زنده می‌تواند زبان‌های ژاپنی و کره‌ای و اوکراینی را تشخیص دهد.
شکلک در متن: اپل با ارائه‌ی پیش‌نمایش iOS 16 در طول سخنرانی WWDC 2022 نشان داد که می‌توان هنگام ارسال پیام با دستیار سیری، از شکلک‌های ایموجی نیز استفاده کرد. این قابلیت در هنگ‌کنگ، انگلیس، استرالیا، کانادا، هند، بریتانیا، ایالات متحده، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، چینی ماندارین، ایالات متحده و اسپانیایی دردسترس است.
 
قابلیت‌ها و برنامه‌های سیری را کشف کنید: برنامه‌ای را باز کنید و بپرسید: Hey Siri What can i do here (هی سیری! این‌جا چه کاری می‌توانم انجام دهم؟) یا بگویید Hey Siri What can i do with iRobot (هی سیری! با iRobot چه کاری می‌توانم انجام دهم؟).
تجربه‌ی دیکته‌ی کاملاً جدید: در iOS 16 می‌توانید بین صدا و لمس حرکت کنید، با صفحه‌کلید تایپ کنید، در قسمت نوشتار ضربه بزنید، مکان‌نما را حرکت دهید و پیشنهاد‌های QuickType (تایپ سریع) را وارد کنید. تمام این کارها را بدون نیاز به توقف قابلیت دیکته می‌توان انجام داد.
با استفاده از دوربین آیفون خود، داروها را اضافه کنید: با استفاده از دوربین آیفون‌های مجهز به iOS 16، می‌توانید به‌سرعت داروها را اضافه کنید. به‌سادگی برچسب دارو را در قاب دوربین قرار دهید تا نتایج را برای نام و قدرت و شکل دارو مشاهده کنید.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر