فروشگاه اینترنتی کوک همراه

باOne UI 6.1 فوراً متن روی صفحه را با استفاده از Circle to Search ترجمه کنید

04/23/2024
آرش شاه حسینی
باOne UI 6.1 فوراً متن روی صفحه را با استفاده از Circle to Search ترجمه کنید

Circle to Search یکی از مهمترین ویژگی‌های هوش مصنوعی موجود در One UI 6.1 است، نسخه One UI که تجربه هوش مصنوعی Galaxy را به تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های Galaxy معرفی کرد.

با Circle to Search، می‌توانید هر تصویر یا متنی را که در صفحه نمایش آن‌ها می‌بینید دور آن خط بکشید یا برجسته کنید تا فوراً آنها را در Google جستجو کنید، بدون اینکه برنامه فعلی را که استفاده می‌کنید، ترک کنید. Circle to Search جایگزین Google Assistant به‌عنوان روش پیش‌فرض برای درخواست از Google می‌شود تا از هر برنامه یا صفحه‌ای روی دستگاه، موارد را برای شما در اینترنت جستجو کند و با فشار طولانی دکمه صفحه اصلی به آن دسترسی پیدا کنید.

خانواده Galaxy S24 اولین دستگاه های سامسونگ بودند که با Circle to Search عرضه شدند و سامسونگ بعداً آن را از طریق به روز رسانی One UI 6.1 برای پرچمداران قدیمی گلکسی در دسترس قرار داد. Circle to Search همچنین یک ویژگی جدید جالب عرضه کرد که ممکن است برخی آن را مفیدتر از قابلیت جستجو بدانند و آن ترجمه فوری زبان است.

نحوه ترجمه فوری متن روی صفحه با استفاده از Circle به Search

چه در حال خواندن متنی در یک وب سایت در مرورگر تلفن خود باشید و چه در حال مشاهده یک فایل PDF در Circle to Search می تواند فوراً آن متن را با فشار دادن یک دکمه به زبان های مختلف ترجمه کند.

این یک ویژگی ساده و در عین حال موثر است و در اینجا نحوه استفاده از آن در تلفن هوشمند یا تبلت Galaxy سازگار آمده است:

مرحله 1 : دکمه هوم را به مدت طولانی فشار دهید تا وقتی به متنی که می‌خواهید ترجمه کنید، Circle به Search ظاهر شود.

مرحله 2 : روی دکمه ترجمه زبان (که در تصویر زیر مشخص شده است) ضربه بزنید.

مرحله 3 : زبان متن اصلی را به آن ترجمه کنید، انتخاب کنید. زبان متن اصلی به‌طور خودکار توسط Google شناسایی می‌شود، اما اگر تشخیص خودکار کار نکرد، می‌توانید زبان مبدأ را نیز به صورت دستی تغییر دهید.

مرحله 4 : به محض انتخاب زبان مورد نظر، گوگل متن ترجمه شده را به شما نشان می دهد.

هنگامی که متن روی صفحه ترجمه شد، می توانید روی هر کلمه ای در متن ترجمه شده ضربه بزنید تا فوراً آن را در Google جستجو کنید. همچنین می‌توانید آن کلمه یا هر بخشی از متن را در برنامه‌های دیگر در کلیپ‌بورد کپی کنید.

Circle to Search بخشی از برنامه Google است که از قبل در همه تلفن‌های Android بارگذاری شده است و اگر با فشار طولانی دکمه صفحه اصلی برای نمایش Circle to Search، دکمه ترجمه زبان را نمی‌بینید، ممکن است لازم باشد برنامه Google را به‌روزرسانی کنید. 

کدام دستگاه‌ها از Circle to Search پشتیبانی می‌کنند؟
Circle to Search فقط برای دستگاه‌های Galaxy که به‌روزرسانی One UI 6.1 را با Galaxy AI دریافت کرده‌اند در دسترس است. اینها شامل تمام گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های پرچمدار سامسونگ در سال‌های 2023 و 2022 می‌شود.

منبع: https://www.sammobile.com/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر