فروشگاه اینترنتی کوک همراه

اپل در حال ساخت حداقل دو نمونه آیفون تاشو است

02/12/2024
آرش شاه حسینی
اپل در حال ساخت حداقل دو نمونه آیفون تاشو است

طبق گزارش جدید اپل در حال ساخت دو نمونه اولیه آیفون تاشو است. این‌ها دستگاه‌هایی مانند Samsung Galaxy Z Flip5 و Oppo Find N3 Flip هستند.

اپل قصد دارد گوشی خود را تاشو عرضه کند و به نظر می رسد این شرکت در حال آزمایش بر روی آن است. این گوشی ها در برنامه های تولید اپل برای امسال یا سال 2025 نیستند، ممکن است در پاییز 2026 شاهد تولید انبوه آن باشیم. اپل حداقل با یک شرکت آسیایی برای تهیه قطعات آیفون تاشو صحبت کرده است، اما البته اگر مطابق با استانداردهای بالای اپل نباشد، این پروژه در هر زمان لغو می شود.

اپل از سال 2018 می خواست گوشی تاشو بسازد، مدلی که در صورت بسته شدن به نازکی مدل‌های فعلی آیفون باشد، اما این فناوری باتری و نمایشگر هنوز وجود ندارد. جالب اینجاست که ظاهراً این شرکت می‌خواست، صفحه نمایش این گوشی از بیرون تا شود،(مانند نسخه‌ای از Mate X هوآوی) که به‌طور قابل‌توجهی منجر به مشکلاتی در طراحی شده است و گوشی به راحتی می شکند.

در سال 2020 اپل تولید آیفون تاشو را متوقف کرد و در عوض بر روی آی‌پد تاشو که شایعه شده بود تمرکز کرد، که انتظار نمی‌رود تا قبل از سال 2026 وارد بازار شود. اکنون به نظر می رسد که اپل روی هر دو به طور همزمان کار کرده است.

در حال حاضر، اپل در حال تلاش برای رفع ناصافی بر روی نمایشگر هستند و لولای طراحی می‌کنند که به صفحه نمایش اجازه می‌دهد کاملاً صاف باشد، به طوری که Apple Pencil در هنگام استفاده تحت تأثیر قرار نگیرد. LG و Samsung Display هر دو برای آی‌پد تاشو انتخاب شده‌اند، البته مشخص نیست چه شرکت‌هایی صفحه‌نمایش‌های آیفون تاشو را می‌سازند.

منبع: https://www.gsmarena.com
 

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر