فروشگاه اینترنتی کوک همراه

آیا گلکسی S23 FE ضد آب است؟

11/13/2023
آرش شاه حسینی
آیا گلکسی S23 FE ضد آب است؟

Galaxy S23 FE سومین گوشی هوشمند Fan Edition سامسونگ است که بر اساس پرچمداران برتر گلکسی S ساخته شده است. Galaxy S23 FE یک گوشی عالی برای همه افراد در هر سنی است و بسیاری از ویژگی‌های عالی مانند Galaxy S23+ ،Galaxy S23 و Galaxy S23 Ultra را با قیمتی مقرون به صرفه‌تر ارائه می‌دهد.

Galaxy S23 FE حرفهای زیادی برای گفتن دارد از جمله: صفحه نمایش زیبای AMOLED، بلندگوهای استریو، عملکرد عالی (و خنک کننده)، دوربین همه کاره با عمر باتری بالا. Galaxy S23 FE همچنین دارای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار است. سامسونگ چند سالی است که مقاومت در برابر آب و گرد و غبار را در سری گوشی‌های هوشمند میان‌رده و پرچم‌دار خود قرار داده است.

گلکسی S23 FE، مانند هر گوشی هوشمند گلکسی اس دیگری، دارای رتبه IP68 است. رده‌بندی Ingress Protection یک استاندارد بین‌المللی برای دستگاه‌هایی است که در برابر گرد و غبار و آب مقاوم هستند و اعداد کنار حروف IP به شما نشان می‌دهند که یک دستگاه چقدر  در برابر گرد و غبار و آب مقاوم است.

رقم اول نشان دهنده محافظت در برابر گرد و غبار است و سطح 6 بالاترین محافظت ممکن است و ورود گرد و غبار را تقریبا غیرممکن می کند. رقم دوم نشان دهنده سطح مقاومت در برابر آب است و عدد 8 به این معنی است که Galaxy S23 FE می تواند تا 30 دقیقه در آب در عمق حداکثر 1.5 متری بدون مشکل بماند.

رتبه بندی IP68 به این معنی است که دستگاه کاملاً ضد گرد و غبار است، البته گواهی مقاومت در برابر آب فقط برای آب شیرین است و هیچ محافظتی در برابر آب با فشار بالا و دمای بالا ندارد.

اما اگر به طور تصادفی آب را روی گلکسی S23 FE ریخته شد نگران باشید، آن را در زیر آب کم فشار قرار دهید تا چربی و کثیفی که نمی توانید با دستمال یا پارچه پاک کنید، تمیز کنید. شما می توانید با این گوشی برای مدتی زیر باران بمانید، زیرا رتبه IP68 بیش از حد کافی محافظت در آن شرایط روزمره را فراهم می کند.

منبع: https://www.sammobile.com/news

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر